KRIMINALITET
Tokom protekla 24 sata na području Srednjobosanskog kantona prijavljeno je 1 krivično djelo.
JAVNI RED I MIR
Evidentirano je 7 slučajeva narušavanja javnog reda i mira.
SIGURNOST SAOBRAĆAJA
Evidentirano je 13 saobraćajnih nezgoda, u kojima su 2 osobe zadobile teže, a 5 osoba lakše tjelesne povrede.
Dana 07.10.2025. godine oko 00,45 sati, u mjestu Polje-Ostružnica, općina Fojnica dogodila se saobraćajna nezgoda – slijetanje sa kolovoza, u kojoj je učestvovalo:
Uviđajne radnje na licu mjesta nezgode izvršili su policijski službenici OKP PS Fojnica.
Zbog različitih prekršaja iz oblasti saobraćaja uručeno je ukupno 539 prekršajnih naloga, od kojih su 364 naloga uručena zbog prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine, koji su evidentirani mobilnim i fiksnim radarima.
Iz saobraćaja je zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola ili bez položenog vozačkog ispita isključeno 7 vozača,od kojih su 4 vozača zadržana u policijskim stanicama do otriježnjenja, zbog prisustva alkohola u organizmu preko 1,5 promila.
URED KOMESARA